WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ W WIARDUNKACH
Strona Główna · Galeria · O Warsztacie · Pracownie · LINKI · Kwartalnik "NASZ WARSZTAT" · KALENDARIUM WYDARZEŃ · NASZE WYTWORY Kwiecień 22 2018 14:34:12
Nawigacja
Strona Główna
Galeria
O Warsztacie
Pracownie
LINKI
Kwartalnik "NASZ WARSZTAT"
KALENDARIUM WYDARZEŃ
NASZE WYTWORY
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 17
Najnowszy Użytkownik: marcin34
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
  Witamy
Witaj na stronie internetowej WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ W WIARDUNKACH
Wiardunki 64, 64-630 Ryczywół
tel/fax.0-67-2838367
e-mail warsztatwiardunki@onet.eu
  ŻYCZENIA WIELKANOCNE

1

  1%

Sam zdecyduj

o przeznaczeniu 1% Twojego podatku

na

Wielkopolskie Stowarzyszenie

Na Rzecz Chorych, Niepełnosprawnych

i Ich Rodzin

"REHABILITACJA"

im. Karola Marcinkowskiego

KRS 0000062353

Nr konta: PEKAO S. A. I O/ Wągrowiec

92 1240 3725 1111 0000 4059 4099

 

Z przeznaczeniem dla Warsztatu Terapii Zajęciowej

w Wiardunkach

  WESOŁYCH ŚWIĄT !

Z okazji nadchodzących

Świąt Bożego Narodzenia

pragniemy  przesłać najserdeczniejsze życzenia.

Niech te święta będą dla Was niezapomnianym czasem,

spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień.

Życzymy, aby odbyły się w spokoju, radości, 

wśród rodziny, przyjaciół

oraz wszystkich bliskich Wam osób.

Wraz z  nadchodzącym Nowym Rokiem

życzymy dużo zdrowia i szczęścia.

Niech nie opuszcza Was pomyślność

 i spełnią się te najskrytsze marzenia.

 

Tego życzą:

 

Kierownik, Pracownicy oraz Uczestnicy 

WTZ  Wiardunki

.

  PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE "OJ MALUŚKI, MALUŚKI..."

                                        Oj maluśki, maluśki

Dnia 13.12.2017r. w sali widowiskowej Rogozińskiego Centrum Kultury odbyło się Przedstawienie Bożonarodzeniowe pod tytułem ,,Oj Maluśki, Maluśki…” zorganizowane przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Wiardunkach. Około godz. 11.00 sala RCK wypełniła się licznie przybyłą publicznością, wśród której znaleźli się również zaproszeni goście. Byli to:  z-ca Burmistrza Rogoźna – Renata Tomaszewska, Przewodniczący Rady Powiatu Obornickiego – Gustaw Wańkowicz, Prezes Zarządu Ludowego Banku Spółdzielczego – Barbara Maćkowiak, Przewodniczący Rady Miejskiej Rogoźna - Henryk Janus, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Ryczywole – Lecz Faron, p.o. Dyrektora PCPR w Obornikach – Agnieszka Majchrzak, Dyrektor Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie – Romana Węgrzak, Wicedyrektor Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego – Sylwia Korybalska, Wicedyrektor Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie – Maria Sierzchuła, Kierownik GOPS w Rogoźnie – Ewelina Kowalska, Redaktor Naczelny „Kuriera Rogozińskiego” – Małgorzata Skwisz. Wśród pozostałej publiczności  znaleźli się m.in. nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie, delegacja uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku, a także rodzice i opiekunowie uczestników WTZ oraz inne osoby, które przybyły aby obejrzeć przedstawienie. Na samym początku Kierownik WTZ Wiardunki  Joanna Napierała przywitała serdecznie wszystkich przybyłych gości oraz całą publiczność i zaprosiła na spektakl. W role aktorów wcielili się jak zawsze podopieczni WTZ Wiardunki. W kilku epizodach do uczestników dołączyli również instruktorzy.

Tegoroczny spektakl nawiązywał do czasów historycznych, kiedy to w Palestynie miał miejsce  spis ludności. Na scenie mogliśmy zobaczyć sceny i dialogi odbywające się w żydowskiej karczmie, nie brakowało muzycznych akcentów wprowadzających widza w iście starożytny klimat. Mogliśmy usłyszeć piosenki takie jak ,,Hava Nagila” i ,,Gdybym był bogaczem”.

W dalszej części przedstawienia licznie zgromadzona widownia śledziła losy Maryi  i Józefa,

poznała perypetie pasterzy nie wierzących w narodzenie Jezusa Chrystusa. Pojawili się oczywiście trzej królowie podążający za gwiazdą, która wskazywała im drogę do Betlejem, a także cofnęliśmy się do czasów panującego króla Heroda. Poszczególne sceny okraszone były klimatyczną muzyką i odpowiednim, nastrojowym oświetleniem. Na uwagę zasługuje scenografia, na którą składały się karczma i stajenka, wykonane w pracowniach WTZ. Całości dopełniały wspaniałe stroje i charakteryzacje aktorów również w większości wykonywane przez instruktorów i uczestników Warsztatu.

        Kilkutygodniowe próby dały swój efekt w postaci przedstawienia, które nagrodzone zostało gromkimi brawami ze strony publiczności, która nie szczędziła również słów uznania za wspaniały występ. Na zakończenie głos zabrała Pani Kierownik WTZ Wiardunki Joanna Napierała serdecznie dziękując za przybycie wszystkim obecnym, życząc jednocześnie zdrowia i pomyślności z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

        Podczas przedstawienia można było kupić wytwory świąteczne wykonane w pracowniach WTZ a także płyty z kolędami wykonywanymi przez podopiecznych z Wiardunek. Przedstawienie miało charakter charytatywny a uzyskane środki pieniężne zostaną przeznaczone na dofinansowanie WTZ Wiardunki.

  ZAPRASZAMY NA PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE

plakat

  "Radosna Nutka" 2017

Dnia 12.10.2017r. uczestnicy WTZ Wiardunki wzięli udział w X, jubileuszowym festiwalu "Radosna Nutka" w Damasławku, który organizuje jak co roku WTZ Wapno. Hasłem i myślą przewodnią festiwalu były w tym roku "Złote przeboje". Występ naszej grupy okazał się dużym sukcesem, gdyż został bardzo wysoko oceniony w oczach jury festiwalu. I tak w kategorii recytacja wiersza Radosław Szewczak zdobył I miejsce, recytując wiersz pt. "o Grzesiu kłamczuchu i jego cioci". W kategorii Śpiew indywidualny reprezentująca naszą placówkę Jagoda Borowiak zdobyła również najwyższe miejsce na podium za wykonanie piosenki Alicji Majewskiej "Być kobietą". Trzecią kategorią był występ zespołu. Tutaj nasza drużyna w 7-osobowym składzie wykonała utwór pt. "Chłop z Mazur". I tutaj również byliśmy bezkonkurencyjni. We wszystkich 3 kategoriach zajęliśmy pierwsze miejsca. Świadczy to o tym, iż godziny spędzone na próbach i przygotowaniach opłacały się. Oprócz naszej placówki na festiwalu wystapiły drużyny z Wagrowca, Żnina, Szubina, Nakła i z Wapna. W przyszłym roku mamy zamiar być w równie wysokiej formie i pokazać na co nas stać.

nutka 2017

nutka 2017

nutka 2017

  Turniej Tenisa Stołowego

                                Turniej tenisa stołowego 

Dnia 10.09.2017 r. na hali sportowej w Ryczywole odbył się turniej tenisa stołowego Wójta Gminy Ryczywół. W turnieju brało udział 14 zawodników, w tym 3 uczestników naszego WTZ: Ewelina Skrzypek, Rafał Kubanek, Karol Grewling. Wśród naszych uczestników najlepsze nagrodzone medalem miejsce zajęła Ewelina Skrzypek. Pozostała dwójka otrzymała pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo. Na zakonczenie turnieju zrobiono wspólne zdjęcie. Z pewnością w przyszłym roku również weźmiemy udział w tym wydarzeniu. 

  Przerwa wakacyjna

                        v

Informujemy, że w dniach od 22.07.2017r. do dnia 20.08.2017r. trwać będzie przerwa wakacyjna w WTZ Wiardunki. Życzymy wszystkim wspaniałego, wakacyjnego wypoczynku!

  "W Zdrowym Ciele Zdrowy Duch!"

            v v

Dnia 18.07.2017r. odbyło się kolejne z cyklu spotkanie integracyjno- sportowe pod hasłem

,,W Zdrowym Ciele Zdrowy Duch”.

Podobnie jak w poprzednich latach na spotkanie zaproszone zostały dzieci i młodzież z Wiardunek i okolic, które przybyły w licznej grupie.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 9.00. Pani kierownik Joanna Napierała przywitała wszystkich bardzo serdecznie, życząc wszystkim wspaniałej zabawy i dobrych wyników w konkurencjach.

Pierwszym punktem programu był występ artystyczny grupy wokalnej, którą reprezentowali nasi uczestnicy jak i młodzież z okolicy Wiardunek.  Wykonali oni kilkanaście dobrze znanych utworów, które wszystkich wprawiły w  świetny nastrój.

Po ich występie przyszedł czas na konkurencje sportowe. Były to między innymi: rzut ringo, rzut lotkami, rzut do kosza z różnej odległości,  rzut do kosza woreczkami, rzut ringo na pół, rzut lotkami, zbijanie kręgli piłką do tenisa, tor przeszkód do dla 1 osoby, strzały do bramki,, podbijanie piłeczki tenisowej, gra w 2 ognie, zbieranie jajek.

Po wszystkich konkurencjach przyszedł czas na odpoczynek i poczęstunek-serwowana była kiełbasa z grilla i słodycze.

Pod koniec spotkania dzieci i młodzież z Wiardunek i okolic jak i uczestnicy WTZ Wiardunki otrzymali dyplomy i upominki. Pani kierownik podziękowała wszystkim za przybycie i zaprosiła wszystkich na kolejne spotkanie w przyszłym roku.

W czasie trwania imprezy towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda.

Impreza zakończyła się ok. godz. 14.00.

  Wakacyjne Warsztaty Twórczości

                   v

W tym roku na Wakacyjne Warsztaty Twórczości w WTZ Wiardunki zgłosiło się 31 dzieci z pobliskich wiosek. Na samym początku nastąpiło powitanie przybyłych dzieci z wiosek oraz naszych uczestników przez  p. kierownik Joannę Napierałę.  Następnie przydzielono ich do odpowiednich grup tematycznych. W czasie trwania Wakacyjnych Warsztatów Twórczości dzieci w grupach:

I grupa:   teatralno- muzyczna- pod okiem instruktora uczyły się śpiewać piosenki, by je zaprezentować na zakończenie warsztatów. Nagrały płytę pt: ,,Śpiewajmy razem”.

II grupa: plastyczna dzieci najmłodszych pod okiem instruktora wykonywała obrazki kredkami świecowymi, które malowały farbami, kartki urodzinowe z niespodzianką, zawieszki serduszka, motyle z wachlarzyka, wianek z motylami, kwiatami .

III grupa: stolarsko- malarska pod okiem instruktora i z zastosowaniem przepisów BHP  szlifowała papierem ściernym różnej ziarnistości elementy wycięte ze sklejki. Następnie malowali farbami akrylowymi.  Wykonywały: ogrodnika, parowóz. Malowały ptaki, owoce, jabłka, gruszki, słońce, grzyby itp. Wszystkie części do ogrodnika i parowozu były mocowane profesjonalnie w pracowni stolarskiej przez instruktora z pomocą uczestników.

IV grupa: plastyczna- dzieci starszych pod okiem instruktora wykonywały: piniaty dekoracyjne, papierowe kule z papieru, z origami- kwiaty i motyle. Brały udział w zabawie i grach z chustą animacyjną. W czasie trwania Wakacyjnych Warsztatów Twórczości zawitał do Warsztatu teatrzyk objazdowy ze sztuką pt. ,,Szaleństwa Pani Róży”. Dwóch aktorów, którzy grali w sztuce angażowali wszystkich uczestników do wspólnego śpiewania piosenek. Sztuka była pełna humoru i dowcipu, a aktorzy oklaskiwani byli gromkimi brawami. Zakończenie Wakacyjnych Warsztatów Twórczości odbyło się 07.07.2017r.

Pani Joanna Napierała podziekowała wszystkim uczestnikom oraz rodzicom, którzy przybyli na zakończenie by zobaczyć co wykonały ich dzieci.  Grupa teatralno-muzyczna dała wspaniały występ śpiewając znane przeboje muzyczne wykonywane nie tylko przez dzieci ze wsi ale także naszych uczestników. Do śpiewania i tańczenia zachęcono wszystkich widzów. Po zakończeniu występu grupy teatralno- muzycznej były dla wszystkich: kiełbasa z grilla, ciastka, napoje. Po konsumpcji p. rehabilitantka utworzyła dwie grupy chętnych dzieci do zagrania w dwa ognie i bieg slalomem.  Na zakończenie p. kierownik Joanna Napierała wręczyła wszysykim uczestnikom dyplomy i słodycze dziękując za zaangażowanie w wykonywanie prac.

,,Do zobaczenia w następnym roku”- tymi słowami p. kierownik i uczestnicy WTZ pożegnali dzieci z wiosek.

Projekt : „Wakacyjne Warsztaty Twórczości” był współfinansowany ze środków Gminy Ryczywół.

 

 

  "Żyj Zdrowo Na Sportowo"

Dnia 07.06.2017 roku na terenie Warszratu Terapii Zajęciowej w Wiardunkach odbyło się IX Spotkanie Integracyjno -Sportowe pod hasłem :„Żyj Zdrowo na Sportowo”. W spotkaniu udział wzięło 5 placówek : WTZ Wapno, WTZ Wągrowiec, ŚDS Wągrowiec, WTZ Wieleń oraz gospodarz WTZ Wiardunki. Towarzyszyli nam również zaproszeni goście : Renata Tomaszewska- Zastępca Burmistrza Rogoźno, Renata Gembiak- Binkiewicz – Wójt Gminy Ryczywół, Joanna Piasecka- Stabla- Dyrektor PCPR Oborniki, Ewelina Kowalska- Kierownik GOPS Rogoźno, Henryka Nowak- Tańska- Skarbnik Stowarzyszenia „Rehabilitacja”, Joanna Szalaty- członek zarządu Stowarzyszenia „Rehabilitacja” oraz Błażej Marczuk- Podinspektor Pożytku Publicznego Gminy Oborniki. Razem z nami jak co roku byli również wolontariusze z Zespołu Szkół w Parkowie wraz z panią  Katarzyną Lewandowską, którzy pomagali nam w trakcie trwania imprezy.Spotkanie rozpoczęło się ok. godz. 9.30 od wciągnięcia na maszt flagi olimpijskiej oraz odśpiewania Hymnu Państwowego. Następnie udaliśmy się wszyscy na boisko, gdzie pani Joanna Napierała- Kierownik WTZ Wiardunki przywitała serdecznie przybyłych gości oraz startujące zespoły i oficjalnie otworzyła nasze IX Spotkanie Integracyjno -Sportowe. W dalszej kolejności pani Kierownik wraz z Zastępcą Burmistrza Rogoźno panią Renatą Tomaszewską wręczyły medale oraz dyplomy uczestnikom WTZ Wiardunki, którzy dnia 24.05.2017 roku w Przygodzicach wywalczyli je na XVIII Imprezie Sportowo- Integracyjnej Osób Niepełnosprawnych oraz XV Wojewódzka Spartakiada Osób Niepełnosprawnych w ramach współzawodnictwa o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego gdzie zajęliśmy II miejsce.                                                                    

Kolejnym punktem programu był występ artystyczny  podopiecznych WTZ Wiardunki. Zaprezentowali oni wiersz o tematyce sportowej, układ taneczny oraz wesołe, pełne energii piosenki, które wszyscy przybyli na spotkanie dobrze znali i śpiewali razem występującymi.                                                                                                                                         Następnie przyszedł czas na rozpoczęcie zmagań sportowych. Konkurencjami w tym roku były: bieg na 30metrów kobiet i mężczyzn, ,,głosem do celu”, rzut piłką do kosza, rzut ringo na pal, rzut woreczkami , rzut lotkami to tarczy,  sztafeta oraz przeciąganie liny. Wszystkie konkurencje wzbudziły duże zainteresowanie wśród przybyłych drużyn, wywołaly także wiele emocji i pozytywnej energii. Często było słychać doping dla swoich zawodników kierowany przez pozostałych podopiecznych poszczególnych placówek. W przerwie między konkurencjami wszyscy zmęczeni sportowcy i kibice mogli uraczyć się pyszną kiełbasą z grilla, ogórkami małosolnymi oraz słodkościami i napojami. Po zakończeniu konkurencji sportowych nastąpiło ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród indywidualnych dla pierwszych trzech osób w poszczególnej konkurencji ( medali, dyplomów, kwiatów) i drużynowych ( pucharów, dyplomów, nagród rzeczowych). Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej zajął WTZ Wiardunki, drugie WTZ Wągrowiec, trzecie WTZ Wapno, czwarte WTZ Wieleń a piąte ŚDS Wągrowiec. Następnie ogromne podzękowania i upominek popłynęły w stronę wolontariuszy z Parkowa. Na koniec pani Kierownik wręczyła dyplomy i nagrody uczestnikom, którzy wyróżnili się w ciągu roku szczególnymi osiągnięciami sportowymi oraz wzorowym zachowaniem podczas codziennych zajęć terapeutycznych w WTZ Wiardunki.

IX  Spotkanie  Integracyjno- Sportowe ,,Żyj Zdrowo na Sportowo” przebiegło w bardzo miłej atmosferze pełnej emocji sportowych przy sprzyjających warunkach atmosterycznych.

                     v

Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie